Home  /  Aktuality  /  Relé ARTECHE využity v kosmickém středisku rakety Ariane 6

Relé ARTECHE využity v kosmickém středisku rakety Ariane 6

Vysoce spolehlivá relé ARTECHE pro kritické aplikace jsou nově součástí elektrického řídícího systému ELA4, který je součástí nové platformy vybudované ve Francouzské Guyaně Evropskou kosmickou agenturou (ESA). Tento řídící systém, vyvinutý společností GTD, je plně zodpovědný za správné řízení, mísení a dodávky jednotlivých složek paliva vč. kryogenních tekutin pro bezproblémový vzlet nové rakety Ariane 6.

Ariane 6 (ESA Space Program)Bezpečnost, spolehlivost a vysoký výkon

Společnost GTD, která je zodpovědná za vývoj tohoto systému vesmírného střediska ve Francouzské Guyaně, si vybrala relé Arteche pro své výborné výkonnové parametry, korektní chování v prostředích s vysokými vibracemi a dlouhodobě prokázanou spolehlivost. Relé ARTECHE mohou být instalována v zařízeních a plikacích až do úrovně SIL 4 v souladu se směrnicí EN 61508, která definuje spolehlivost a bezpečnost při provozu.

Po více než 60 letech zkušeností s výrobou vysoce kvalitních elektromechanických relé získává společnost ARTECHE jednu z nejvýznamějších referencí. Součástí dodávky jsou bistabilní relé řady BF-3BB a mžiková relé řady RF-4SY.

Fluidní proces Ariane 6

Paměťová relé BF-3 BB zajistí řízení jednotek, které vypínají nebo spínají zdroje těchto kritických procesů, zatímco mžiková relé řady RF-4SY zajistí přepínání ovladačů ventilů mezi různými řídicími systémy.

Celý systém zajišťuje kontrolu zhruba 10 000 údajů o jednotlivých tekutinových procesech startéru, které jsou potřebné ke správnému provedení přípravných a spouštěcích operací během jednotlivých fází před vzletem rakety Ariane 6 na plošině kosmodromu.


ČTĚTE TAKÉ:
Rozšiřujeme výhradní zastoupení výrobce ARTECHE i pro sektor energetiky a průmyslu
Pozvánka na Czech Raildays 2019
Innotrans 2018

Průvodce
NEWSLETTER
Katalogy ke stažení

KONTAKTY

E-mail: railcomp@railcomp.cz
E-shop: www.zkousecky.cz
Tel: +420 777 86 77 31
Další kontakty →
Poptávkový formulář
Relé ARTECHE využity v kosmickém středisku rakety Ariane 6. Relé ARTECHE byla vybrána jako součást řídícího systému, který je odpovědný za vzlet nové rakety Ariane 6 v rámci kosmického programu agentury ESA